Loading...

Jak zamontować kabinę prysznicową bez brodzika?

Kabina prysznicowa bez brodzika

Wielu z nas uwielbia prysznic za możliwość błyskawicznego odświeżenia się i niewielką ilość zajmowanej przestrzeni w łazience. Nie każdemu jednak odpowiada estetyka rozwiązania, jakim jest brodzik. W nowoczesnych łazienkach coraz częściej możemy spotkać kabiny prysznicowe wolnostojące, estetyczne, eleganckie i bardzo praktyczne.

Kabina prysznicowa, zamontowana bezpośrednio w ścianie, prezentuje się znacznie lepiej niż – archaiczne już dzisiaj – prysznice z wysokimi brodzikami. Taki element zmienia również optykę całego pomieszczenia, likwiduje granice i bariery, wpływa na komfort użytkowania. Montaż kabiny prysznicowej we własnym zakresie jest możliwy, jednak wymaga pewnych umiejętności manualnych.

Kabiny prysznicowe wolnostojące

Montaż kabiny prysznicowej bez brodzika jest stosunkowo najłatwiejszy w nowym budownictwie, gdzie odpowiednio wcześnie można zaplanować nie tylko rozmieszczenie poszczególnych elementów – w tym właśnie kabiny prysznicowej i jej wielkości – ale również odpływów. Znaczenie ma również wysokości podłogi i możliwość jej odpowiedniego wypoziomowania, aby woda spływała w jednym kierunku – zwykle do estetycznego i mało rzucającego się w oczy odpływu liniowego, punktowego lub rynnowego.

Jeszcze łatwiejsze jest zainstalowanie wolnostojącej kabiny prysznicowej, jeśli pod poziomem łazienki znajduje się piwnica. W przypadku starego budownictwa lepiej wcześniej zasięgnąć opinii fachowca, który podpowie, jak temat przebudowy łazienki w ogóle „ugryźć”.

Montaż kabiny prysznicowej z równą podłogą

Jeśli z różnych względów niemożliwe jest wykonanie spadku podłogi, w komplecie z kabiną prysznicową można pokusić się o zainstalowanie rynnowego odpływu obwodowego. Dzięki niemu woda spływa bezpośrednio do kanału i nie przedostaje się dalej. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest brak osadów z wody, pozostawianych na kafelkach podłogi po każdej kąpieli.

Polecane:  Rury z PCV czy Miedziane. Jakie wybrać do instalacji wodnej?

Kabiny prysznicowe – sklepy internetowe dają nieograniczony wybór

W sklepach internetowych kabiny prysznicowe występują w przeróżnych formatach. Różnią się między sobą detalami, kolorystyką, wykończeniem, zastosowanymi materiałami konstrukcji, a nieraz i kształtem. Producenci oferują też różny rodzaj szkła kabin prysznicowych, nie tylko w pełni przezroczyste, ale również matowe, przyciemniane, a w przypadku tych najnowocześniejszych i najbardziej designerskich – z efektem lustra weneckiego. Kabina prysznicowa bez brodzika daje dzisiaj znacznie więcej możliwości ciekawego zaaranżowania wnętrza łazienki w porównaniu z tradycyjnymi modelami. Warto wziąć to pod uwagę podczas planowania montażu.

© Sklep Internetowy E-Hydrauliczny.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.