Loading...

Jaki grzejnik wybrać do pokoju?

Jaki grzejnik do pokoju wybrać?

Instalacja grzewcza stanowi nieodłączny element każdego mieszkania i domu jednorodzinnego. Jedną z podstawowych części systemu ocieplania są grzejniki, które znacznie podnoszą komfort użytkowanych pomieszczeń. Będąc na etapie wyboru odpowiednich grzejników pokojowych, należy zastanowić się nad ich typem, wydajnością oraz kwestią wizualną, by wkomponowywały się w stylowo urządzone wnętrza.

Ważną kwestią podczas zakupu grzejników pokojowych jest materiał, z jakiego są wykonane. Grzejniki montowane w pomieszczeniach powinny być odporne na działanie czynników zewnętrznych, a także dobrze oddawać ciepło, aby mogły służyć przez wiele lat. Na rynku dostępne są głównie grzejniki pokojowe wyprodukowane ze stali, aluminium oraz żeliwa.

Grzejnik do pokoju

Wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje grzejników pokojowych, biorąc pod uwagę konstrukcję kaloryferów – czołowe, konwektorowe, kanałowe i płytowe. Pierwszy typ grzejników pokojowych składa się z tzw. żeberek, za pomocą których reguluje się moc grzania. Im bardziej rozbudowany grzejnik pokojowy czołowy, tym szybciej ociepli pomieszczenie, w którym jest zamontowany. Świetnie wpisze się we wnętrza industrialne. Innym rodzajem grzejnika do pokoju jest kaloryfer konwektorowy (najczęściej przenośny, elektryczny) wyposażony w miedziane rury, umieszczone wewnątrz urządzenia, po których rozchodzi się powietrze, a następnie trafia na zewnątrz. Ten rodzaj grzejnika pokojowego zda egzamin tam, gdzie mobilność jest najważniejsza.

Wybrane grzejniki pokojowe można montować nie tylko na ścianach, ale również pod posadzką. Mowa o grzejnikach nazywanych kanałowymi, które stanowią połączenie klasycznego ogrzewania wnętrz z ogrzewaniem podłogowym, z uwagi na miejsce montażu pod podłogą. Wnęki, w których zainstalowane są kanałowe grzejniki pokojowe, są praktycznie niewidoczne, bowiem instalację zakrywają ozdobne kratki. Z uwagi na to, grzejniki kanałowe często wybierane są w nowoczesnych pomieszczeniach, gdzie minimalizm odgrywa dużą rolę. Wśród grzejników pokojowych najbardziej popularny wybór stanowią kaloryfery panelowe, zwane także płytowymi. Grzejniki te składają się z płaskich płyt wykonanych ze stali lub aluminium.

Polecane:  Wybierz swój idealny hydrofor

Grzejniki pokojowe

Wybierając odpowiedni grzejnik do pokoju, należy zdecydować w pierwszej kolejności o materiale, z jakiego powinien być wykonany, miejscu montażu, sposobu podłączenia oraz sposobu oddawania ciepła do pomieszczenia. Ważną kwestią grzejników pokojowych jest także metoda zasilania oraz wygląd zewnętrzy, aby zakupiony model kaloryfera wpasowywał się w wystrój wnętrz domów i mieszkań. Kiedy poszukują Państwo wysokiej jakości grzejników pokojowych i elementów techniki grzewczej – zapraszamy do kontaktu!

© Sklep Internetowy E-Hydrauliczny.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.