Loading...

Przepływowe ogrzewacze wody

Przepływowe ogrzewacze wody są najczęściej wykorzystywanymi urządzeniami do ogrzewania wody w obecnych czasach. Są energooszczędne, gdyż energię potrzebną na podgrzanie wody pobierają dopiero w chwili przepływu wody. Umożliwia to posiadanie ciepłej wody w sposób ciągły, a ciepła woda leci już po odkręceniu kurka z ciepłą wodą.

Zalety przepływowych podgrzewaczy wody

Podgrzewacz wody przepływowy posiada stosunkowo niewielką gramaturę. Należy go odpowiednio dobrać, w zależności od tego jaki jest rodzaj punktu poboru wody i ich ilość. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka i urozmaicona oferta podgrzewaczy wody, co zapewnia odpowiedni wybór do każdego rodzaju potrzeb i preferencji klientów.

Należy pamiętać, że aby zapewnić wysoką energooszczędność należy odpowiednio dobrać swój przepływowy podgrzewacz wody. Ważny jest odpowiedni wybór miejsca, gdzie zostanie zainstalowany, aby zapewnić odpowiednio małe zużycie wody i tym samym ograniczenie wynikającej z tego straty ciepła.

Przepływowe podgrzewacze wody górują nad urządzeniami pojemnościowymi, ponieważ zapewniają praktycznie nieograniczony dostęp do ciepłej wody. Nie trzeba martwić się o to, że wody nie starczy, bądź wychłodzi się i należy ją podgrzać. Warto zapewnić sobie do swojego domostwa taką opcję. Przepływowe podgrzewacze wody możemy podzielić na elektryczne i gazowe.

Elektryczne podgrzewacze wody- częstotliwość ich wyboru

Elektryczne podgrzewacze wody są najczęściej wybierane, a ich funkcjonowanie przeznaczone jest do użytkowania w jednym, konkretnym punkcie, najczęściej jest to miejsce nad poborem wody, czyli nad zlewem albo umywalką. Ze względu na szeroki wybór podgrzewaczy na rynku, z pewnością dobierze się odpowiednie urządzenie dla swoich potrzeb.

Rynek podgrzewaczy oferuje też tak zwane podgrzewacze wielopunktowe. Takie podgrzewacze wyróżniają się tym, że ciepła woda podgrzewana jest przez centralne zasilanie. Często odnajduje taki system zastosowanie w domach jednorodzinnych oraz zakładach pracy. Są bardzo wydajne, jeśli dobrze dobierze się moc zasilania do ilości punktów poboru wody, bo zbyt słabe urządzenie nie nagrzeje odpowiednio wody.

Gazowy podgrzewacz wody

Gazowe podgrzewacze wody odnalazły swoje miejsce w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach w blokach. Ma to głównie znaczenie od tego, czy doprowadzona jest ciepła woda z sieci wodociągowej. Stosuje się je, gdy tego jeszcze nie zrobiono. Gazowe podgrzewacze wody można podzielić na przepływowe i pojemnościowe. Wszystkie jednak trzeba poddawać okresowym kontrolom gazowniczym. Przy odpowiednim doborze urządzenia, podgrzewacze gazowe można stosować do podgrzewania zarówno wody w kranach, jak i w kaloryferach.

© Sklep Internetowy E-Hydrauliczny.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.