Loading...

Pompy i Pompy głębinowe

Pompa głębinowa (inaczej pompa zanurzeniowa) jest urządzeniem, które służy do przepompowania wody pochodzącej z odwiertów bądź ze studni do specjalnych zbiorników, gdzie może być gromadzona już w formie przefiltrowanej, czystej i zdatnej do użytku.

Zastosowanie

Pomy głębinowe odnalazły zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie doprowadzona została kanalizacja wodociągowa, czyli na działkach, domach, ale także na użytek przemysłowy, czy w małej gastronomii.

Szeroka oferta pomp głębinowych

Na rynku można spotkać bardzo szeroką ofertę pomp głębinowych. Także ma się gwarancję, że każdy odnajdzie pompę idealną na swój użytek. Ważne jest, aby pompa charakteryzowała się wysoką jakością wykonania i trwałością. Inne ważne parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze swojej pompy, to wydajność, wysokość wynoszenia i moc silnika.

Pompa do studni głębinowej przeznaczona jest do ujęć wody, gdzie lustro wody będzie znajdowało się poniżej 8 metrów. Zastosowanie pomp głębinowych jest naprawdę wszechstronne. Zarówno doskonale sprawdzą się na użytek domowy, jak i w dużych zakładach przemysłowych, gdzie urosły już do rangi agregatów.

Wykorzystywanie pomp głębinowych

Pompy głębinowe wykorzystywane są w instalacjach wodociągowych i systemach nawadniających. Podwyższają też ciśnienie wody, bądź innych substancji w stanie ciekłym, w czasie procesów produkcji. Służą też do obniżenia poziomu wód gruntowych.

Korzyści, jakie niosą pompy głębinowe

Pompy głębinowe umożliwiają stworzenie swojej własnej autonomicznej sieci wodociągowej. Dzięki niej nie jest konieczne korzystanie z odpłatnej sieci wodociągowej. Posiadając własne ujęcie wody, w postaci studni i pompę głębinową, można się zaopatrywać w czystą wodę zarówno pitną, jak i użytkową.

Kolejną cechą pomp głębinowych jest ich energooszczędność. Wszystko to za sprawą i automatyzacji, gdyż uruchamiają się tylko, gdy następuje pobór wody, a wyłączają się automatycznie, gdy pobór osiągnie maksimum.

Wytrzymałość pomp głębinowych

Pompy głębinowe to także urządzenia wysoce wytrzymałe, gdyż wykonywane są tylko i wyłącznie z najwyższej jakości materiałów i przy zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych i konstrukcji. Są też zabezpieczone przed różnego rodzaju przepięciami, czy zmianami napięcia.

Do innych zalet pomp głębinowych można zaliczyć ich wysoką wydajność i komfort, jaki daje ich użytkowanie. Nie generują też hałasu. Jeśli chodzi o: pompa głębinowa koszt, to należy liczyć się, iż nie są to tanie urządzenia. Oprócz ceny samego urządzenia dodatkowo należy wziąć pod uwagę koszt, jakie generuje sam montaż, gdzie trzeba wywiercić studnię.

© Sklep Internetowy E-Hydrauliczny.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.