Loading...

Kabiny prysznicowe

Kabina prysznicowa to obecnie doskonała alternatywa dla wanny. Nie tylko zapewnia szybsze mycie, mniejsze zużycie wody, ale także mniej miejsca. Jednak wybór idealnej kabiny prysznicowej dla swojego domu może spędzać sen z powiek. Warto przyjrzeć się im bliżej.

Rodzaje kabin prysznicowych

Należy zapoznać się z samymi rodzajami kabin prysznicowych, jakie występują na rynku, aby dopasować idealną dla Twojej łazienki. Jeśli Twoja łazienka jest duża i dysponujesz większą ilością miejsca, opłaca się zastanowić się nad zaletami, jakie daje kabina prysznicowa wolnostojąca. Jest to jednak opcja stosunkowo droga i wiążąca się z przeróbką dotychczasowej instalacji wodnej.

Kabina prysznicowa z wanną

Inna opcja to kabina prysznicowa z wanną. Jest to doskonała opcja dla osób, chcących połączyć korzyści, jakie daje posiadanie wanny z tym co daje kabina prysznicowa. Jeśli zależy Ci na zachowaniu odpowiedniej przestrzeni i mamy mało miejsca w łazience, zdecydowanie ta opcja się wtedy nie sprawdzi.

Kabina prysznicowa z brodzikiem

Najczęstszą opcją jest kabina prysznicowa z brodzikiem. Zapewnia ona elastyczność w doborze montażu, gdyż ulokować można ją w dowolnym miejscu w łazience. Jedynym czynnikiem ograniczającym może być instalacja wodna, jeśli nie chcesz dokonywać zbyt wielu przeróbek. Ponad to może ona przylegać do jednej ściany, co zapewnia większą swobodę i zachowanie przestrzeni w łazience.

Kabina prysznicowa półokrągła

Kabina prysznicowa półokrągła to również dość powszechna opcja. Przylega ona do dwóch ścian i montowana jest w narożniku. Taka opcja również pozwala na uzyskanie sporej ilości miejsca. Dodatkowo jest też łatwa w montażu i do utrzymania w czystości.

Jeśli posiadasz wnęki w naszej łazience, można je wykorzystać i właśnie tam zamontować specjalnie powstałą do takich miejsc, kabinę wnękową. Jest to doskonałe rozwiązanie dla aranżacji minimalistycznych.

Kabina asymetryczna

Kolejną opcją, bardziej awangardową jest kabina asymetryczna. Jest ona podobna do kabiny narożnikowej, jednak jak sama nazwa wskazuje jeden bok jest dłuższy od drugiego. Wnosi więcej komfortu podczas korzystania z prysznica, ze względu na zwiększenie ilości miejsca.

Przy braku możliwości zainstalowania kabiny prysznicowej, można posłużyć się dodatkową opcją, w jaką można wyposażyć swoją wannę. Jest to parawan nawannowy, który można zamontować na posiadanej wannie. Daje to opcję wzięcia prysznica na stojąco w wannie, nie martwiąc się o zachlapanie całej łazienki. Opcji kabin prysznicowych jest bardzo wiele. Warto zastanowić się na ich użytecznością i tym jak dużo miejsca posiadamy podczas rozważań dotyczących jej montażu w łazience.

© Sklep Internetowy E-Hydrauliczny.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.