Loading...

Zestaw prysznicowy z deszczownicą – Poznaj wady i zalety nowoczesnego rozwiązania

Zestaw prysznicowy z deszczownicą

Deszczownica prysznicowa to rozwiązanie, które stale zyskuje na popularności, szczególnie wśród osób urządzających łazienkę w stylu nowoczesnym. Zestaw prysznicowy z deszczownicą, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia kąpiel w strugach wody, które symulują opady deszczu. W opozycji do klasycznego zestawu prysznicowego, deszczownica tworzy wrażenie zażywania kąpieli w otoczeniu natury. Taka forma natrysku gwarantuje miłe doznania, pomagające zrelaksować się po często długim, męczącym dniu, a także nastroić pozytywnie o poranku.

Czym charakteryzuje się zestaw prysznicowy z deszczownicą, jakie wyróżniamy rodzaje, a także jakie są plusy i minusy zainstalowania deszczownicy prysznicowej w swojej łazience? Zacznijmy od początku. Deszczownica to rodzaj baterii prysznicowej, która zamiast klasycznej rączki do regulowania wody oraz słuchawki, wyposażona jest w wbudowany system sterowania oraz talerz umieszczony nad brodzikiem. Zestaw prysznicowy z deszczownicą można zamontować nadtynkowo i podtynkowo. Pierwsza opcja to rozwiązanie klasyczne, drugie z kolei zakłada ukrycie armatury w suficie, pozwalając na minimalistyczne wykończenie.

Bateria prysznicowa z deszczownicą – za i przeciw

Dużym plusem użytkowania baterii prysznicowej z deszczownicą jest wspomniany wyżej komfort i stworzenie we własnej łazience namiastki prywatnego SPA. Co więcej, nowoczesna deszczownica prysznicowa prezentuje się estetycznie i nadaje wnętrzu eleganckiego wyglądu. Za zakupem zestawu prysznicowego z deszczownicą przemawiają także kwestie ekonomiczne. Innowacyjne rozwiązanie pozwala bowiem na ograniczenie zużycia wody, a to za sprawą wmontowanego prelatora, odpowiedzialnego za napowietrzanie strumienia.

Największą obawą, jaka pojawia się przed zakupieniem zestawu prysznicowego z deszczownicą, jest trudność utrzymania jej w czystości. Szczególnie jeśli mowa o baterii prysznicowej z deszczownicą podtynkową, której awaria wiąże się z czasochłonną naprawą. Odkamienianie deszczownicy przytwierdzonej na stałe może wydać się trudne, dlatego warto zainwestować w elementy stworzone z materiałów odpornych na rdzę i osad z kamienia. Wybór specjalistycznego sklepu hydraulicznego z jakościowymi deszczownicami prysznicowymi i odrobina regularności w myciu dyszy, zminimalizuje kłopotliwą kwestię odkamieniania deszczownicy.

Polecane:  Jaki grzejnik wybrać do pokoju?

Deszczownica prysznicowa

Zachęcamy do zapoznania się z naszym bogatym asortymentem elementów do zestawów prysznicowych z deszczownicą i kontaktu, gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania podczas zakupów. Gwarantujemy wysoką jakość produktów, profesjonalne podejście naszych specjalistów i doskonałe przygotowanie merytoryczne. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i służymy pomocą!

© Sklep Internetowy E-Hydrauliczny.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.